2024. 06. 15.
Írásaim jelentek meg a Heves Megyei Elektronikus könyvtárban:
https://brodykonyvtar.hu/helyismereti/heves-megyei-elektronikus-konyvt/kiss-julia-munkai/
2024. 05. 10.
Nagyon sok meglepetés ért a benyújtott pályázataim kapcsán:
A Vízió Könyvkiadó Egyesület által meghirdetett Mágikus szerelem című pályázatán a Vakvarjúcska című novellám beválogatásra került az antológiába.
A Marsbook Kiadó Máguskód novellapályázatára beadott Idegen című novellám beválogatásra került a Máguskód antológiába.
Az Illír Kolostor által meghirdetett novellapályázaton az Álom című írásom beválogatásra került a Lelki béke antológiába.
A Gyermekszoba Gyermeked voltam anya lettem pályázaton a Csak három perc című írásom kiemelt minősítést kapott.
A pályázati anyagaim egy része nyilvánosan olvasható az önéletrajzomnál feltüntetett linkeken.
2024. 04. 05
Az Agria folyóirat elérhető az agriafolyoirat.hu internetes oldalon, ahonnan letölthetőek a régebbi és a legújabb lapszámok. (Egerben a Bródy Sándor könyvtárban a nyomtatott folyóirat meg is vásárolható.) A korábban említett Különös nap című novellám itt elolvasható és letölthető:
http://agriafolyoirat.hu/pdf/Agria64_2024_tavasz.pdf
2024. 03. 25.
Március 20-án megjelent az Agria folyóiratban Különös nap című novellám.
2024. 03. 10.
A Hetedik Független Irodalmi, Kulturális Folyóiratnál megjelent Barlang című novellám:
http://ahetedik.com/kereses?search=Fodor+Kiss+J%C3%9ALIA
2024. 02. 03.
Egy kedves meghívást kaptunk Baranyi Attila és Kutasi Horvát Katalin szervezésében a Kortárs Magyar írók összejövetelére. Örömmel jelentkeztem, jelentkeztünk a férjemmel, mert amennyiben lehetőségünk van rá, nem szalasztunk el olyan alkalmakat, ahol a fő téma az irodalom. Korán reggel indult a vonatunk, és kilenc óra körül megérkeztünk a Keleti Pályaudvarra. Az első meglepetés a pályaudvar kijáratánál ért. Egy egyszerű nő, ott állt a lépcsősor mellett. Odament hozzá egy család, és ő kivett egy könyvet a bőröndjéből. Azonnal rokonszenvet éreztem vele, mint már írtam is egyszerű volt, kedves és szeretetteljes, ahogyan a házaspárral beszélt, amikor átadta a könyvét. Úgy éreztem oda kell menni hozzá. Így ismerkedtem meg Kapinya Máriával. Kérdeztem miről szól a könyve, és egy kedves mosollyal annyit mondott: Az életről. Tulajdonképpen az ötvenes évektől kezdődően az életéről. Újra keresték telefonon és így mi is elköszöntünk. Az úton, amíg a rendezvény színhelyére siettünk, ő járt az eszemben és az irodalom, az író emberek gyötrelmei, kétségei, amit sok ember érez, amikor írásra adja a fejét. Ő nyugalmat, elégedettséget és boldogságot sugárzott. Nem nyomasztotta a kiadó elvárása, nem aggasztotta semmi, hitt önmagában. Saját életét írta meg a maga őszinteségével és a ragyogó stílusával. Részleteket tesz fel a Facebook oldalán. Itt bárki olvashatja. Azóta is sokszor eszembe jut, és úgy érzem, ha csak ezért a véletlen találkozásért utaztunk volna fel Budapestre, akkor már megérte az út.
A Paulheim Weninger villában volt a rendezvény. A Garai úton sétáltunk, mert kicsit korán érkeztünk. Nem volt napsütéses idő, kicsit fújt a szél. Én csalódottan néztem a bezárt üzletek lerácsozott bejáratánál felhalmozódott szemetet, a magasan felnyúló kopár tűzfalakat, hulló vakolatú, jobb sorsra érdemes házakat, némely ablakban szakadtan lógó függönyöket. Ez a gyönyörű fővárosunk másik arca.
Végre elérkezettnek éreztük az időt, hogy becsengessünk a Paulheim Weninger villa kapucsengőjén. Az épület megőrizte az eleganciáját és a régi igényességét. A kapun belépve, megtorpantam. Virágok, régi tárgyak díszítették a tiszta és igényes belső udvart. A körfolyosóról még újra megcsodáltam a belső udvar szépségét.
Baranyi Attila és Kutasi Horváth Katalin szeretettel fogadott bennünket, és mi is úgy éreztük, mintha mindig is ismertük volna őket, annak ellenére, hogy nem vagyunk az egyesület tagjai. Kutasi Horvát Katalin egy igényes, színvonalas irodalmi játékot állított össze nekünk, Babits Mihály és több neves magyar író műveiből, életéből, majd megünnepeltük a Balázs névnapot. Egy érdekes könyvbemutatón is részt vettünk, ahol Ács Bódog mutatta be az Ecetke és Tódika című könyvét, amihez ezúton is gratulálok.
Jó volt velük tölteni ezt a néhány órát. Azóta többen is bejelöltek a Facebookon. Többek között: Győri Nagy Attila, Istvan Hanyecz, Etelka Hanyecz, Baranyi Attila és Kutasi Horváth Katalin. Tulajdonképpen csak azt sajnáltam visszafelé az úton, hogy az én szeretett kis városomban, Egerben csupán a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár ad lehetőséget a helyi íróknak a találkozásra, akiket az írói elit, talán a futottak még kategóriájába sorol. Most is eszembe jut Kapinya Mária hite, bizalma, őszinte szeretete, ahogyan áll a pályaudvar lépcsőjén, és hogy az olvasóit ne terhelje postaköltség, megbeszélt helyen találkozik az olvasóival. Lehet bármilyen marketing, nem az a fontos, hanem az, hogy szívesen olvassák az írásait, ha nem is a fél országhoz, de eljusson azokhoz, akik élvezettel olvassák a sorait és visszajeleznek. Akkor nem volt hiábavaló az a munka, amit az ember belefektet egy regény megírásába.